Spring naar inhoud

Startpunt Den Helder Station 14 afbeelding

Routes vanaf dit startpunt

Willemsoordroute (rood)
Onverhard pad (deels)
9.36km
Lange Jaaproute (groen)
Onverhard pad (deels) Honden deels los toegestaan
8.76km

Themaroutes vanaf dit startpunt

Noord-Hollandpad
Onverhard pad (deels) Verboden voor honden Afgesloten tijdens vogelbroedseizoen Honden los toegestaan
182.81km
Marsdieproute
Onverhard pad (deels)
4.1km
Helderse Duinen
Onverhard pad (deels) Verboden voor honden
17.17km

De Tweede Wereldoorlog heeft hier verschrikkelijk huisgehouden. In mei 1940 begon het direct met zware bombardementen van de Luftwaffe. Voor de bouw van hun Atlantikwall braken de Duitsers vervolgens het oude Helder en het zeefront aan de noordkant af. Later in de oorlog kwamen de bombardementen van de Geallieerden daar nog overheen. Na de oorlog heeft men geprobeerd de schade zo goed mogelijk te herstellen en de stad weer op te bouwen. In drie wandelingen valt het resultaat daarvan te zien. 

De forten, de mooie uitzichten over zee en de bollenvelden in het voorjaar maken de wandelroutes in deze omgeving zo bijzonder. 

  • De rode Willemsoordroute verkent de zuidwestkant van de voormalige marinewerf Willemsoord, de Koopvaardershaven en twee stellingforten: Dirskz. Admiraal en Westoever.

  • De blauwe Marsdieproute brengt je aan de noordkant van Willemsoord, bij de zeedijk en de binnenstad.

  • De groene Lange Jaaproute voert dwars door de binnenstad naar de zeedijk, langs het Oude Helder van de Wederopbouw richting de Lange Jaap, de rode vuurtoren uit 1878. Verder gaat de route om Fort Erfprins heen en langs de Liniedijk.